"To je krása, tohle nikdy nedokážu," říkali jsme si jako děti, když jsme v cirkuse viděli vystoupení vzdušných akrobatek. Ne že bychom to dneska dokázali, ale každý si to může aspoň vyzkoušet.

Pořadatelé kurzů závěsné akrobacie svorně tvrdí, že tanec na šálách ve vzduchu je pro každého, kdo nemá strach z výšek. Když si ale uvědomíte, že ladný pohyb s hlavou dolů tři metry nad zemí vyžaduje pořádně zpevněné svaly a vytrénovanou pružnost, musíte za jednu z podmínek označit i trpělivost.

Nevýhodou navíc je, že v domácím prostředí můžete trénovat jen s omezením. Ne každý má tak vysoký strop. Některé akrobatky se proto vydávají do parků a cvičí zavěšené na stromech, jiné se spokojí s posilováním a strečingem.

Abyste na kurzech pro začátečníky nebyli za úplná telátka, měli byste doma praktikovat kliky, unožení a zanožení nohy bez pokrčení v koleni a cviky posilující úchop a zápěstí (cvičení s pružinami, gumovými kuličkami a jinými pomůckami). A protože se při vzdušném tanci zapojují i svaly, které normálně nepoužíváte, budete se muset po prvních hodinách smířit s trochou bolesti. Rozhodně to ale bude stát za to.