Rvačky vypolstrovaných chlapů o šišatý míč českým fandům nic moc neříkají, ale když se do amerického fotbalu pustí vnadné dívky ve spodním prádle, hned je to zajímavější.

Letos je tomu už osm let, co podnikavec Mitchell S. Mortaza založil v zámoří ligu Lingerie Football, která láká nejen na sportovní zážitek, ale také na sex-appeal dravých hráček. Předepsané dresy jsou v této disciplíně velmi sporé a řada diváků dychtivě čeká na okamžik, kdy se v zápalu drsné hry trochu či více natrhnou.

Sexy liga od začátku čelila kritice, že zdůrazňuje fyzické přednosti hráček, zatímco význam jejich sportovních výkonů zůstává upozaděn. Objevily se také zprávy, že dívky jsou do týmů vybírány na základě vzhledu a vůbec nemusejí být talentované.

Tlak veřejného mínění po čase přiměl zakladatele změnit název ligy na Legends Football League a dresům už neříkat "prádélko", přestože se jejich střih moc nezměnil. Dívky se ale aspoň dočkaly lepších chráničů v oblasti ramenou a na hřišti se dnes předvádějí s větší důstojností.