Atletická figura se dá vybudovat i na veganské stravě. Svědčí o tom svaly americké fitness modelky Mindy Collette, která se už několik let vyhýbá živočišným produktům. K veganství ji přivedly obavy o zdraví, díky novému životnímu stylu však záhy přijala i novou životní filosofii.

"Uvědomila jsem si, že veganství není jen o zdravém těle a celkovém uzdravování, mnohem více je to o láskyplném a soucitném způsobu života bez násilí," vysvětlila Mindy. "Kdybych nemohla jíst rostlinnou stravu, raději bych vyhladověla, než abych přispívala k trápení a týrání zvířat."

Veganský způsob stravování podle Mindy souvisí s přesvědčením, že by člověku neměla být přisuzována vyšší hodnota než jakémukoli jinému živému tvoru. Je to pro ni výraz absolutní rovnosti. Mindy by chtěla působit jako poradkyně přes výživu a cvičení. Zatím ještě studuje, ale už nyní inspiruje zástupy uživatelů sociálních sítí. Sama na svém těle pracuje zejména posilováním, jógou a tancem. "Trénuji pět až šest dnů v týdnu, a v tom jednom volném dnu se mnou šijou čerti. I ten se proto snažím strávit aktivně," přiznává Mindy.

Její recept na perfektní atletickou postavu se skládá ze čtyř základních ingrediencí: "Jíst, posilovat, pít vodu a spát!"