Spousta žen se zapíše na břišní tance proto, že se jim to prostě líbí. Je to elegantní i svůdné, a co teprve ty neodolatelné cinkající kostýmky! Věděli jste ale, že je to i zdravé?

Už v roce 2003 byla ve Velké Británii zveřejněna studie, která prokázala pozitivní vliv tance na lidský mozek. Ze všech porovnaných fyzických aktivit byl tanec tou jedinou, u níž se našla souvislost s nižším rizikem rozvinutí demence ve vyšším věku.

Vědci v Austrálii se oproti tomu zaměřili na ženské sebevědomí. Ukázalo se, že břišní tanečnice mají mnohem lepší mínění o vlastním těle, přestože ne vždycky mají postavu jako vystřiženou z módního žurnálu.

Před dvěma lety se pro změnu zkoumal vliv kurzů břišního tance na pacientky zotavující se z rakoviny. Ženy v pozorované skupině se shodly na tom, že jim kurz zlepšil kvalitu života a navodil vnitřní spokojenost.

A pokud trpíte chronickou bolestí zad, břišní tanec může přinést úlevu i vám. Podle studie z loňského roku vlnění břicha ve správném postoji zmírní bederní bolesti už během dvou měsíců pravidelného tančení.