Když americký boháč Donald Trump loni bojoval o prezidentský post, panoval obecný názor, že jeho urážlivý postoj k ženám mu nepřinese mnoho obliby mezi dámskou částí populace. O to větší bylo překvapení, když se na Twitteru objevilo hned několik účtů, kam fanynky na jeho podporu naposílaly svá poloodhalená selfíčka.

Ze sexy dívek oslavujících Trumpa se stal rázem fenomén. Ukázalo se, že jeho harašivé narážky na ženy mnohým dívkám nevadí. Naopak se na Twitteru vynořilo i několik příspěvků, v nichž si autorky utahovaly ze vzhledu jeho odpůrkyň i z povadlé tváře demokratické kandidátky Hillary Clintonové.

Je Trump opravdu tak atraktivní? Zatímco psychologové se domnívají, že ženy obecně ani tak nekoukají na vzhled, jako na slávu a peníze, 27letá dívka z lidu to vystihla přesněji: "Jeho sláva a peníze připoutají pozornost, ale co je důležitější, Trump něco v životě dokázal a vyzařuje z něj sebevědomí."

Je docela škoda, že v naší zemi se předvolební kampaně tohoto rázu zatím moc nechytají. Je ovšem otázka, kdo z našich politiků má takový sex appeal, že by podobnou vlnu vyvolal...