Je pravda, že metabolismus ženy okolo čtyřicítky začíná zpomalovat. Je také pravda, že se mění hladina hormonů a pleť ztrácí na pružnosti. Ale rozhodně není pravda, že se s tím nedá nic dělat.

Patnáctka dam v dnešní fotogalerii už čtyřicátý mezník překročila. Svými postavami by však vstrčily do kapsy leckterou dvacítku. Jak je to možné?

1. Upravily jídelníček.

Tělo si se škodlivinami tak snadno neporadí jako dřív. Za léta nezdravé stravy je zanesené a unavené. ve čtyřiceti je nejvyšší čas začít jíst pět porcí zeleniny a ovoce každý den.

2. Posilují.

Trocha cvičení bude také nezbytná, už kvůli udržení svalové hmoty. Podle odborníků ale stačí půlhodinka třikrát týdně. Pomáhá i chůze a přirozená každodenní aktivita. Zkrátka nesedíte celý den na své zadní partii.

3. Mají radost ze života.

Optimismus a pozitivní naladění mysli prospívá vzhledu víc, než by se mohlo zdát. Není třeba se nikam honit a na všechno naříkat. Ve čtyřiceti člověk trochu moudří a urovnává si hodnoty. Více času tráví tím, co ho opravdu baví, a eliminuje to stresové. Tím, jak jsme sami se sebou spokojeni, dopřáváme ten samý pocit i tělu.

A to je vlastně všechno. Nemusíme stárnout jenom z toho důvodu, že se to od našeho věku očekává.