Objem poprsí závisí v první řadě na hormonech, a tak ho bohužel nemůžeme moc ovlivnit. Cviky zpevňující prsní svaly pomohou udržet ňadra pevná, ale neurychlí jejich růst. Při formování prsou se proto musíme zaměřit hlavně na stravu.

Za zázračnou bylinu bývá označován fenykl, který obsahuje látky podobné ženskému hormonu estrogenu. Ze stejného důvodu bývá dívkám doporučován chmelový nápoj, avšak v tomto případě jde spíš o babskou radu. Pivo totiž obsahuje i hodně cukrů a nahání objem do všech tělesných partií, nejen do těch prsních.

Nejefektivnější způsob, jak si zachovat vosí pas a ňadra mít dmoucí, je proto komplexní zdravé stravování. Jídelníček by měl obsahovat zdravé tuky (ryby, avokádo, olivový olej), bílkoviny (libové maso, luštěniny, vaječné bílky) a spoustu ovoce a zeleniny (vitamín C udržuje pokožku pružnou).

Nakonec, velikostí by se ženy neměly zase tolik trápit. Loňský výzkum Karlovy univerzity v Praze totiž ukázal, že muži na ženách upřednostňují středně velká prsa. Navíc, důležitější než velikost je pro ně tvar a pevnost. A jaká se líbí vám?