Někdo má rád vdolky, jiný třeba dlouhé nohy. Kam se vydat na přehlídku těch nejvýstavnějších dámských nohou? Zkuste letiště.

Letušky bývají vyšší štíhlé postavy a jejich krátké uniformy zdůrazňují přednosti dolní části těla. Pro fotogalerii jsme vybrali snímky, které půvabné stewardky nafotily ve chvílích volna, všechny tedy vypadají vesele a odpočatě. Práce letušky je ale ve skutečnosti hodně náročná a záběr dostávají právě nohy.

Vysoké podpatky jsou často předepsaným prvkem povinné uniformy a poskakovat na nich po celou dobu dálkového letu není nijak příjemné. Tím spíš, že v letadlech nebývá dostatek místa na to, aby si letuška na chvíli nohy natáhla. Když se k tomu přidá přetlak v kabině a časté změny časových pásem, je až s podivem, že na tvářích letušek pořád září úsměv a jejich nohy stále patří k nejobdivovanějším.

Řada stewardek ale přiznává, že to není povolání na celý život. Některé u něj vydrží pouhé tři roky. I za tu dobu stihnou prožít kromě únavy i spoustu dobrodružných momentů a navštívit nezapomenutelná místa planety. Pokud vám letos ještě zbývá nějaká ta dovolená, určitě se na ni vypravte letecky.