O teplém sluníčku můžeme letos v dubnu jenom snít, a tak vám k tomu snění přinášíme malou inspiraci v podobě patnácti nádherných dívek focených na tropických ostrovech.

Ostrovy v blízkosti rovníku jsou jako stvořené pro klidnou a romantickou dovolenou. Přibližme si tři místa, která nejsou tak turisticky profláklá, a přitom v sobě skrývají řadu zajímavostí.

Fidži

Souostroví v jihozápadní části Pacifiku v minulosti patřilo k obávaným lokalitám ovládaných kanibaly, v dnešní době vás ale místní obyvatelé překvapí svou pohostinností. Stále si ovšem potrpí na určité zvyky - v přítomnosti jejich vůdce si musíte sundat pokrývku hlavy a do jejich obydlí nesmíte vkročit v botách. Kuriozitou je, že tudy prochází mezinárodní datová linie. Přestože na ostrovech platí jednotný čas (12 hodin napřed od Greenwiche), teoreticky při překročení poledníku přecházíte z dneška do zítřka a naopak.

Curacao

Jste sice v Karibiku, ale v hlavním městě Willemstadt si připadáte jako v Holandsku. Ostrov dodnes náleží Nizozemskému království a přestože nepatří k nejlevnějším, turisté si tuto destinaci oblíbili díky čilému nočnímu životu i klidným zátokám, které potěší hlavně potápěče. Jednou z největších atrakcí je mořské akvárium, kde se můžete pomazlit s delfíny.

Boracay

Filipínský ostrov Boracay o rozloze pouhých 10,32 čtverečních kilometrů patří do skupiny ostrovů Západní Visayas. Nabízí pohádkovou pláž s jemným bílým pískem i džungli ve vnitrozemí, kterou se projdete cestou do jeskyně na pozorování obřích ovocných netopýrů. Na své si tu přijdou nejen potápěči, ale také kitesurfaři. Pláž Bulabog platí za nejlepší destinaci pro kitesurfování v Asii.