Třicetiletá Sania Mirza je v rodné Indii tenisovou jedničkou všech dob a zároveň patří k malé hrstce indických žen, které se probojovaly do světové sportovní elity. Ačkoli se svým příkladem snaží povzbudit další Indky k vrcholovému sportu, nedostatek indických sportovkyň nepřičítá diskriminaci žen ve sportovním odvětví.

"Myslím, že obecně nejsme moc sportovní kultura, a to se týká dívek i chlapců. Sport je pro nás spíš zábava a hra," uvedla Sania v nedávném rozhovoru s tím, že rodiče se snaží vést děti ke vzdělání a k dobrým známkám, zatímco sportovní aktivity vnímají jako volnočasovou záležitost.

Sania v uplynulých dvou letech dominovala světovému žebříčku ve čtyřhře. Ve vrcholném období byly jejími partnerkami Martina Hingisová a Barbora Strýcová.

Ve své domovině je Sania nejen sportovním vzorem, ale i módní ikonou. Vždy elegantní a obdařená přirozenou krásou, Sania zdobí oficiální akce a vyhlašování cen v šatech od předních indických návrhářů a ráda zapózuje fotografům. Podívejte se do fotogalerie, jak jí to sluší s tenisovou raketou i bez.