Francouzské ženy jsou elegantní, přitažlivé - a zdánlivě nedostupné. Vzbudit v nich zájem nebývá nic jednoduchého, pro rychlý letní flirt raději zamiřte do jižněji položených zemí. Jestliže vás ale opravdu vábí románek na francouzský způsob, inspirujte se následujícím návodem:

1. Francouzky hodně dbají na svůj vzhled. Zdá se, že pro to nemusejí nic moc dělat, ale v tom je právě ten fígl. Udržovat si skvělou postavu, oblékat se stylově a volit to správné líčení je pro ně samozřejmou denní rutinou, takže to navenek ani neřeší. Dělají to automaticky. Muž, který je osloví, by měl tudíž také nějak vypadat. Ponožky ze sandálů ven, pánové, a nezapomeňte na kvalitní parfém!

2. Francouzká žena pochopí, že jste cizinec a neumíte francouzsky. Ale aspoň byste měl projevit o její řeč zájem a přesvědčit ji, že se učíte. Francouzky jsou velmi hrdé na svou kulturu a jazyk a rády se stylizují do role učitelky, která bude trpělivě opravovat vaše chyby a vysvětlí vám pověstné francouzské slovní hříčky.

3. Pozor, je velmi inteligentní a sečtělá. Vzpomeňte si na klasickou komedii Světáci a před schůzkou nastudujte některé z období francouzské historie, na které pak budete moci zavést řeč. Sofistikovanost udělá na Francouzku mnohem větší dojem než vysportovaná postava a napěchovaná peněženka.

4. Jste něčím zajímavý? Máte neobvyklý koníček, hrajete dobře na piano, vystudoval jste něco jako paelontologii? Potom máte napůl vyhráno. Francouzské ženy mají rády muže, na nichž mohou něco obdivovat.

5. Potom jsou samozřejmě věty, kterých byste se měl vyvarovat. Myšlenky typu "Je pravda, že Francouzi jedí žáby?" nebo "Proč nenosíš krátkou sukni, když máš tak krásné nohy?" si raději nechte pro sebe. Vaše konverzace by měla být za všech okolností inteligentní a decentní. A ještě něco - netlačte na pilu! Francouzky nechtějí být vnímány jako sexuální objekty. Raději zpočátku předstírejte, že vám o sex vůbec nejde.