"K ženě patří pohyb a zejména tanec. Je obrazem ženské energie, neustálého pohybu vesmíru, vyjadřuje emoce a propojuje nás s naší vnitřní ženou," píše na svém blogu Ženy Ženám lektorka flirt dance Lucie Mattabu.

Hodiny svůdného tance už dávno nejsou určeny pro aspirující striptérky. Zapisují se na ně ženy, které se snaží rozvinout v sobě ženskost a připadat si sexy, nebo si prostě chtějí jednoduše zacvičit, ale zumba je už nebaví.

Tanec u židle, jehož ukázky si můžete prohlédnout ve fotogalerii, patří do pokročilejších lekcí flirt dance, kdy se zapojují různé rekvizity. Jak sami uvidíte, nejde jen o svůdné kočičí protahování. Při flirt dance pracuje každý sval, formují se problematické partie, tělo se posiluje.

Flirt dance vychází z amerického posilovacího programu S Faktor, který v sobě zahrnuje prvky pilates, stretchingu, jógy, orientálního tance i latiny a baletu. Ze všech disciplín si vytahuje to nejsvůdnější. Dívky se při něm ve studiích pochopitelně nesvlékají - ale mohou klidně přijít cvičit ve vysokých podpatcích, pokud se tak cítí pohodlně.