Možná si pamatujete starý vtip, jak se muž ráno po svatební noci dopotácí do kuchyně, usrkne trochu kávy a otráveně zabručí: "Ani kafe neumí..." Představa, že se každá dívka po složení manželského slibu změní v semetriku, kterou rozbolí hlava pokaždé, když se jí chce manžel dotknout, není ještě v naší společnosti zcela vymýcena. Nicméně v posledních letech už dostává na frak.

Zasloužily se o to samy nevěsty, pro které už není důležitý jen svatební rituál a princeznovské šaty, ale i pocit vlastní přitažlivosti. Ženich už není strkán do pozice toho chudáka v rohu s ohlávkou, naopak má být hrdý na to, že si vede k oltáři takovou kost.

Přestože si ne každá troufne na netradičně střižené sexy svatební šaty, svůdné krajkové prádélko a podvazky se už staly standardní součástí svatebního plánu. Velmi často se přizve i fotograf, který zvěční nevěstinu smyslnost v sérii soukromých fotografií.

Celý akt svatby se tak posouvá z obávaného podtextu "Dostala jsem chlapa do chomoutu, jsem královna dne a celý svět to musí vidět!" do intimního sdělení: "Chci být pro tebe krásná. Napořád."