Těhotné ženy mají při cvičení jistá omezení, ale zkušené jogínky se nebojí ani stojky na rukou. Jako například švédská instruktorka Rachel Brathen, jejíž obrázky sdílíme ve fotogalerii.

Rachel se proslavila nejen vyučováním jógy, ale i pohodovým přístupem k životu. Skrze sociální sítě radí druhým, jak si udržet klidnou mysl a duševní rovnováhu. Každý den dostává maily od mladých dívek trpících anorexií nebo depresí. "Říkám jim, že je to normální. Také jsem si tím prošla. Doporučím jim, aby tolik nesledovaly internet. Běžte si zatancovat, zaběhat, dělejte cokoli, co vám navodí dobrý pocit," radí Rachel.

Pohodová nálada z jejího Instagramu jen sálá. Najdeme zde nejen návody, jak cvičit jógu, ale i spoustu obrázků mapujících její těhotenství a rané mateřství.

Sama Rachel měla v mladém věku nakročeno k drogám a depresím. Zachránila ji částečně jóga a částečně budoucí manžel, kterého poznala na dovolené v Karibiku.

Dneska Rachel žije na karibském ostrově Aruba a vede osobitý životní styl. Kromě manžela a pejska jí dělá společnost i koza, se kterou jí doslova z jednoho stolu. Letos rodinnou idylku doplnilo i vytoužené miminko, a úsměv sympatické Rachel je tak rozzářenější než kdy dříve.