Když si projedete žebříčky zemí s nejkrásnějšími ženami na světě, jak je sestavují různé americké cestovatelské weby, v první desítce se vždycky objeví Ukrajina a Rusko. Často se perou o první pozice. "Nikdy jsem neviděl tolik krásných dívek na jednom místě. Doslova je potkáváte na ulici," popsal svůj dojem jeden návštěvník Kyjeva.

Podobně užaslé reakce mívá většina dalších zaoceánských turistů. Ať zavítají na Ukrajinu nebo do Československa, jak s oblibou naším zemím občas ještě říkají. Proč jsou vlastně z holek na východě tak "vydření"?

1. Vychvalují jejich proporce.

Slovanské tvary zdůrazňují prsa a boky, což naznačuje plodnost a podvědomě apeluje na mužský sexuální apetit. Východoevropské dívky se mohou jevit v porovnání se západními modelkami oplácanější, ale mužům se to vlatně líbí, protože ta oplácanost sedí na správných místech.

2. Oceňují jemné rysy obličeje

Světlejší pleť a jemné rysy patří v západní společnosti k základním ukazatelům ženské krásy.

3. Nejde jen o modelky, krásné dívky jsou všude

Ať je to hlavní město nebo provinční vesnice, dívky s pěkným obličejem a sexy proporcemi potkáváte na každém rohu. To se vám všude ve světě nestává.

4. Na vině jsou i zavádějící seznamky

Řada internetových seznamek si na oblibě slovanského typu dívek postavila byznys. Jejich úvodní stránky se hemží svůdnými poloodhalenými blondýnami, které dychtivě čekají na manžele z USA. Majitelé seznamek osamoceným a zklamaným mužským duším nalhávají, že tyto sexuální bohyně východu nejsou tak odporně emancipované jako jejich americké bejvalky a budou se o ně oddaně starat do vysokého stáří. Obraz východních žen je na západě proto celkově trochu nadsazený. Ale to nic nemění na pravdě, že slovanská krása je ve světě jedinečná.