Každé cvičení je prospěšné pro naše zdraví. Ale není cvičení jako cvičení. Tanec u tyče je zábava. A kila s ním jdou dolů jedna radost. “Moje kolegyně z pole dance přísahají, že při trénování na vystoupení spalují kalorie mnohem rychleji než obvykle. A to přesně potřebujeme, protože jedna naše tanečnice vlastní pekařství a zákulísí máme vždycky plné dortíků," říká jihoafrická profesionálka Tarryn ze sdružení X-Pole SA.

Tanci u tyče se ženy nevěnují jen kvůli pocitu vlastní přitažlivosti. Pole dance přispívá k hubnutí i ke zpevnění celého těla, a to zejména jeho horní poloviny. Přitom se není třeba obávat, že vám narostou svaly jako kulturistovi, protože jako závaží využíváte jen váhu vlastního těla. "Nemusíte dělat nudné kliky nebo sklapovačky, při pole dance zpevníte břicho a hruď zábavnou formou. A nebudete muset nosit push-up podprsenku," tvrdí Tarryn.

Obecně se má za to, že pole dance působí pozitivně i na naši psychiku - vylepšuje sebeobraz a zvyšuje sebevědomí. Vůbec proto není divu, že se v novém miléniu přesunul ze strip klubů do tanečních studií a dneska už není vnímán jako něco obscénního. Věnovat se mu může každá žena, která chce udělat něco pro své zdraví a psychickou pohodu.