Cvičení v domácím prostředí je tou nejjednodušší variantou, jak se sebou začít něco dělat. Nic vás to nestojí, a těch dvacet minut si doma najdete vždycky. Přesto v mnoha případech nakonec zvítězí lenost. Přinášíme pět tipů, jak na ni vyzrát:

1. Najděte si cvičení, které vám vyhovuje.

Stačí trochu zagooglit. Internet je plný návodů na účinné cviky a je na vás, abyste si z nich vytvořili takovou sestavu, která vás bude bavit.

2. Zapište si své "lekce" do diáře.

Stejně jako si zapisujete plánované návštěvy lékaře a různé oslavy, vyznačte si ve svém diáři i čas vyhrazený pro cvičení. Aspoň se vám nestane, že byste cvičit "zapomněli".

3. Choďte doma ve sportovním.

Po příchodu domů se hned převlečte do pohodlného úboru, ve kterém cvičíte. Je pak mnohem jednodušší si sem tam mimoděk zadřepovat nebo se jen tak protáhnout.

4. Svěřte se přátelům.

Nekřičte hop, dokud jste nepřeskočili. Ale jakmile jste začali, nebojte se o tom mluvit. Pochlubte se na sociálních sítích, že už týden cvičíte. Podpora druhých vás bude motivovat, abyste pokračovali.

5. Odměňujte se.

Ne zrovna šlehačkovým dortem, ale... určitě najdete i jiná potěšení mimo oblast tučného jídla, která vám udělají radost. Odměna je podle psychologů důležitá hlavně v začátcích cvičení. Za pár měsíců už ji nebudete potřebovat, protože se dočkáte odměny největší - posílené, zformované postavy.