Americká modelka Emily Ratajkowski nemá důvod k vráskám. Nedávno se vyšvihla do první desítky nejžádanějších modelek Instagramu a velikou radost jí přinesla i smlouva s výrobcem vlasové kosmetiky Kérastase. Mráčkem na nebi úspěchu je však ostrá kritika, pod jejíž palbu se Emily dostala kvůli svému nešikovnému výroku. 

"Vlasy jsou základní součástí krásy, ženskosti a osobní identity. S nadšením oznamuji, že jsem se stala novou tváří Kérastase," napsala na Instagram. K jejímu údivu však tato slova vzbudila vlnu rozhořčení. "Vlasy nejsou základem krásy. Jsou lidé s rakovinou a dalšími nemocemi, kteří vlivem léčby o vlasy přišli. Říct, že vlasy jsou základní součástí krásy, je příšerně povrchní," napsal jeden z pohoršených uživatelů. 

Kritikům svůdné modelky nahrává fakt, že Emily Ratajkowski nabrala popularitu v podstatě jen díky poloobnaženým fotografiím. Nelibě se o ní vyjádřil také britský televizní moderátor Piers Morgan, který jí vtisknul nálepku "globální bimbo". Výrazem bimbo se v angličtině míní žena, která je sice fyzicky atraktivní, ale postrádá inteligenci. "Proboha, vezmi si na sebe nějaké oblečení a najdi si pořádnou práci!" vzkázal modelce prostřednictvím televize Morgan.