Některé modelky zacházejí ve vystavování svých těl skutečně daleko. Instagram je pro ně skvělou příležitostí, jak se zviditelnit a přilákat celosvětovou pozornost. Čím víc toho ukážou, tím více lidí na ně klikne. Jednoduchá taktika, která je ale často v rozporu s pravidly Instagramu. Ten totiž oficiálně zakazuje "nahotu i částečnou nahotu". Problém ovšem je, že často není jednoznačné určit, co je ještě "ok" a co je už moc.

Prsatá modelka Elle Johnson (ve fotogalerii) měla počátkem letošního roku zablokovaný účet hned dvakrát. Po druhém zákazu se rozlítila a promluvila o tom do médií. "Na Instagramu je spousta modelek a nemyslím si, že patřím k těm nejodvážnějším," prohlásila. "Je to podivné, ale pravidla zakazují jenom určité snímky ženských bradavek. Takže nějaké bradavky jsou v pohodě a jiné nejsou?"

Instagram před nedávnem vydal vysvětlující dokument, podle něhož nevadí nahota v uměleckých dílech, čímž se míní obrazy a sochy, a dovoleno je také ukazovat kojení a  jizvy po amputaci prsu.

Elle Johnson stále trvá na tom, že jiné dívky odhalují mnohem více a zákaz nikdy nedostaly. Sama bojuje za to, aby ženy měly plné právo vyjádřit se svým tělem, a organizuje kampaň "Free the cleavage" za uvolnění dámských dekoltů.