Uplynula Filipojakubská noc a jako mávnutím kouzelného proutku se z divokých čarodějnic staly něžné víly, lačné romantické procházky rozkvetlou přírodou. Petřín na Prvního máje doslova praská ve švech. Zamilované dvojičky ale mají v Praze mnohem více možností, kde se pokochat krásnými výhledy a užít si přitom i trochu soukromí.

Tyršův vrch

Zalesněný vršek v Michli ukrývá spoustu neudržovaných zákoutí, kde nebudete nikým rušeni. Nejlépe sem vystoupáte úzkou silničkou z Nuselské ulice.

Děvín

Pozůstatky někdejšího hradu nad Žvahovem už nenajdete, zato se tu můžete natáhnout do trávy a pozorovat město. Po chvilce lenošení pak seběhněte do Prokopského údolí a vyznejte si lásku u jezírka s labutěmi.

Kozí hřbety

Skalnatá oblast na severozápadním okraji Prahy přiláká dobrodružnější povahy. Cesta podél Kozích hřbetů vás zavede na Alšovu vyhlídku, odkud se naskýtá pohled na krajinu, jako by ji někdo namaloval.  

Baba

Zřícenina na kopci v Šárce nabízí výhled na Troju, Bubeneč a Dejvice. Vede sem červená turistická trasa, takže se hned tak neztratíte. Ačkoli jde o poměrně frekventovanou lokalitu, stále je to dobrý tip, kam se v Praze vydat na májový výšlap.