Motorkářům letošní studené jaro zatím moc zábavy nepřineslo, ale snad se už dočkají. Přinášíme tři malé tipy, kam se vydat na romantickou projížďku s vaším dvounohým batůžkem.

Česká Kanada

Mezi Slavonicemi a Novou Bystřicí se vlní silnička, kde je klidný provoz a kde se pokocháte pohledem na malebnou přírodu i prvorepublikové pevnůstky a můžete se přitom zastavit na hradě Landštejně. Z Nové Bystřice se pak dá nabrat směr Jindřichův Hradec a zakončit výlet v některé z místních restaurací.

Mezi vlky

Šumava skrývá nepříliš známé místečko, kde můžete pozorovat vlky. Jejich výběh se nachází u města Srní a vede nad ním lávka s pozorovacími přístřešky. Návštěvnické centrum Srní je v květnu a v červnu otevřeno každý den do půl páté, o prázdninách až do pěti. Součástí centra je hlídané parkoviště.

Pekelné doly

Místo jako stvořené pro pekelné stroje. Pískovcové jeskyně mezi obcemi Velenice a Svitava umožňují motorkářům jedinečnou podzemní projížďku. Jde o jeskyně, kde se natáčela pohádka S čerty nejsou žerty - pekelná váha tu stojí dodnes. Místo je unikátní nejen svou rozlohou, ale i benevolencí vůči motorkářům, kterým je umožněno zajet dovnitř.