Organizátoři mezinárodní soutěže Miss Grand si loni zadělali na pořádnou ostudu, když účastnici z Islandu napsali dopis, že by měla před velkým finále několik dní hladovět. "Nejezte snídani, k obědu si dejte salát a večer jenom pijte vodu," znělo doporučení pořadatele.

Dvacetiletá misska Arna Ýr Jónsdóttir si to nenechala líbit a odpověděla veřejným dopisem, který umístila i na vlastní Instagram. "Ano, jsem trochu širší v ramenou, ale to jen proto, že jsem byla členkou národního atletického týmu, a na to jsem hrdá. Pokud si pořadatel soutěže skutečně myslí, že bych měla zhubnout, a nelíbím se mu, jaká jsem, tak si nezaslouží mít mě v první desítce," prohlásila Arna striktně a ze soutěže odstoupila.

Miss Grand International patří k pěti největším mezinárodním soutěžím krásy. Jejím cílem je kromě vyhlašování nejkrásnějších dívek zeměkoule také "propagovat štěstí a mír". K propagaci těchto bohulibých ideálů se Arna pro svou údajnou nadváhu sice nedostala, zato si ji obratem najal Nike. Pro většinu lidí této planety má totiž postavu bezvadnou - jen se podívejte do fotogalerie.