Když na pódium soutěže Ukrajina má talent přikráčela blondýnka v černé latexové soupravě a vysokých kozačkách, porotci s úsměvem nadzdvihovali obočí a starší dámy v publiku si zakrývaly oči. Ovšem netrvalo dlouho a každý zíral s očima i ústy dokořán. Pryč s předsudky, vážení mravokárci, tohle není jen tak obyčejný pole dance ze stripklubu. Tohle je akrobacie. Anastasia Sokolovová si vysloužila ovace ve stoje a probojovala se až do finále.

Neuvěřitelné kousky u tyče přitom nevytrénovala v pánských klubech. "Před několika lety jsem viděla na internetu video jedné australské tanečnice. Řekla jsem si, bože, přála bych si umět tancovat tak jako ona," prozradila Anastasia v rozhovoru zveřejněném na YouTube. Dneska už inspiruje ona sama. "Hodně lidí mi píše, že začínají s pole dance, protože viděli moje video. To mi opravdu přináší radost."

Díky průkopnicím jako Anastasia se původně erotická show stává uznávanou sportovní disciplínou, vyučovanou ve fit centrech společně s aerobikem a gymnastikou.