Pohled na úžasné modelky na prknech, které znamenají moře, by zlákal i nesportovce. Také byste rádi začali se surfováním, ale nevíte, kam a jak?

S mořskými vlnami to není jednoduché. Nikdy se nedá stoprocentně předpovědět, jak se budou chovat ve vybrané lokalitě v době vaší dovolené. Cestovní agentury by vám měly umět poradit, které měsíce bývají vhodnější pro začátečníky, které pro pokročilé a kdy se naopak nedoporučuje surfovat vůbec.

Řadu lidí také straší historky o žralocích, kteří snadno zamění surfaře s lachtanem. Není ani výjimkou, že se vyskytnou okolo evropského kontinentu. Pokud ale se surfováním teprve začínáte, nemusíte se bát. Zřejmě se zapíšete na kurz a nepůjdete na moře sami. Žraloci většinou útočí na osamělé jednotlivce, skupin se bojí. Čím víc je u pláže živo, tím dále od ní bude žralok.

Navíc, útoky žraloků jsou častější za úsvitu a při západu slunce, kdy tyto dravé ryby vyrážejí na lov za potravou. A jestliže se opravdu bojíte, můžete se porozhlédnout po antižraločích repelentech. Dneska se prodávají už i u nás.