Když před třemi lety proběhla v západní Evropě anketa, s jakou dívkou by muži mezi 18 a 35 lety nejraději prožili prázdninový románek, Španělky vyhrály na celé čáře. Temné vlasy a olivová pleť v kombinaci s jižanskou jiskrou jsou pro mnohé neodolatelné. A hlavně, španělské dívky dokážou rozjet tu správnou party. Jsou družné a snadno s nimi navážete kontakt.

Ačkoli někteří kritizují jejich rozvolněný životní styl a tvrdí, že typická Španělka nikdy nepřijde na rande včas a nikdy vám nepřinese snídani do postele, protože vstává v jedenáct, dojmy mužů, kteří si se Španělkami něco začali, bývají vesměs pozitivní.

Britský deník Telegraph se před časem zaměřil na porovnání Španělek a ostatních Evropanek z hlediska sebevědomí. Poukázal na to, že Španělky jsou hrdé na své ženské tvary a nejsou posedlé velikostí nula jako ženy v jiných zemích. Sedm z deseti Španělek je údajně spokojeno se svým tělem, zatímco v Británii na tutéž otázku odpovídají pozitivně pouze dvě ženy ze sta.

Šarm španělských dívek proto můžeme částečně přičíst i jejich pozitivnímu sebeobrazu. Vědí, že jsou krásné, a vystupují sebevědomě. Navíc jsou prý méně emancipované, což muži většinou rovněž ocení.