Nikdy v historii nebyl takový zájem o fotografie fitness dívek jako v posledních několika letech, kdy se rozmohl Instagram. Fenomén dívek v posilovně s telefonem v ruce se stal i terčem vtipů, ostrá konkurence už nicméně posunula laťku tak vysoko, že se aspirující fitness modelky dneska neobejdou bez profesionálních fotografů.

To, co má vypadat jako selfíčko, už vůbec není selfíčko. Dívka klidně může pózovat s telefonem, jako by se fotila, ale ve skutečnosti ji fotí někdo jiný. Každé fotografii předchází dlouhá stylizace a cena za takovou session se může šplhat do tisíců korun.

Díry na trhu si letos všimla podnikavá fitness instruktorka Leanne Hanisch z britského Coogee. Sama nemohla sehnat vhodného fotografa pro své vlastní portfolio, a tak založila fotografické studio, které se přímo specializuje na focení fitness krásek při sportovních úkonech.

Na popularitě fitness tak nevydělávají jen nejúspěšnější dívky, ale také fotografové. Oproti aspirujícím modelkám se však drží v pozadí. Obrázek má přeci vypadat jako náhodná momentka a fanoušci musejí uvěřit, že pózující dívka takhle úchvatně vypadá 24 hodin denně.