Kanadská fitness modelka Sophie Gray po několik let ukazovala na Instagramu rovné břicho a pevné bicepsy. Kromě toho své fanoušky motivovala všemožnými citáty o hubnutí a fotografiemi zdravého jídla. Její profil sledovalo už téměř půl milionu lidí, když najednou přišel zvrat. 

"Pekáč buchet na břiše a štíhlý pas vás neudělají šťastnými. Pizza a sušenky jsou úžasně chutné. A už mě opravdu nebaví říkat ženám, že musejí být vším možným, jen ne samy sebou. Vím, že jsem byla roky ve fitness průmyslu a pořád mi záleží na vašem těle - ale je to blbost," napsala Sophie narovinu pod jednu ze svých fotek s tím, že v bikinách už ji na Instagramu nikdo neuvidí. 

Po tomto rezolutním prohlášení Sophie okamžitě ztratila 70 tisíc fanoušků. Přesto se prý cítí mnohem lépe. "V minulosti jsem se pořád jenom starala o to, jak vypadám, protože tenhle kanál na tom závisel. Lidi mě chtěli vidět fit a štíhlou, vytvářela jsem obraz dokonalého těla a dokonalého života. O tom přitom štěstí není," říká Sophie, která teď fanoušky povzbuzuje ke sledování nového hashtagu #f**k fitspo.