Slovenská fitness modelka Andrea Neumannová ráda předvádí své vysportované tělo jak na soutěžích bodybuildingu, tak na sociálních sítích. Při pohledu na její vnady zdvihající těžké činky by nikdo neřekl, že ji tíží zdravotní handicap. Andrea o tom nerada mluví - jednak nechce být litována, a navíc chce poutat pozornost cvičením, nikoli skrytou nemocí.

Zdravotní problémy ji trápily od dětství. Kvůli extrémně nízké imunitě byla často nemocná, a poté, co jí v devíti letech prasklo střevo, strávila téměř šest roků v nemocnici. Když se konečně vrátila domů, vážila pouhých 36 kilo. Do posilovny podle svých slov začala chodit, aby se zbavila negativní energie. Její nemoc se ustálila do klidového stadia a Andrea se mohla věnovat věcem, které vždycky chtěla dělat. "Každým dnem jsem se cítila lépe a lépe, a ten pocit se stal návykovým," svěřila se.

V počátcích neměla ani peníze na pořádnou stravu. Začínala doslova na tvarohu a rýži. "Jedla jsem, co se dalo, ale z bílkovin to byl jen tvaroh. Sem tam i vajíčka, ale to jen výjimečně, protože jsme čtyřčlenná rodina a já jim nemohla vzít deset vajec, které jsme tam měli," přiznala bratislavská rodačka v rozhovoru pro blog značky Extrifit, která ji dnes sponzoruje.

Díky silnému příběhu je Andrea jednou z hvězdiček Instagramu, jež nepoutá jen svým fyzickým pozadím, ale i pomyslným pozadím svého pohnutého života.