Nadšení pro cestování ji přivedlo na Machu Picchu, k egyptským pyramidám i do afrického Malawi. Pohledná blondýnka Alyssa Ramos všude cestuje sama a nikdy se nedostala do situace, kdy by se o sebe obávala. Její blog se stal během pár let natolik úspěšným, že už nemusí peníze na cesty vydělávat u zaměstnavatelů.

Dobrodružnými destinacemi ale nebloudí zcela bez doprovodu. V méně bezpečných lokalitách se neváhá připojit k turistickým skupinám. "Cestovat sám neznamená, že se musíte izolovat od veškeré lidské společnosti. Nejhezčí na cestování je právě to, že potkáte spoustu jiných lidí, a nakonec vlastně nejste sami nikdy," říká Alyssa, která byla původně veterinářkou.

Blízký vztah ke zvířatům se promítá i v obrázcích z jejích cest. Koně, sloni, velbloudi i plavající prasátka oživují nevšední sbírku fotografií plnou úchvatných výhledů, vodopádů a starobylých památek.

Alyssa v minulosti narazila na předsudky, že dívky cestující samy jsou lehčího typu. "Cestuji sama, protože můžu. Letenky si platím sama, nemám žádného staršího pána, který mě sponzoruje. A do světa mě ani nevyhnal bolestný rozchod s přítelem," vzkázala Alyssa všem, kdo by o ní chtěli klevetit ve zlém.