Švédky bývají škatulkovány mezi nejkrásnější ženy světa. Je tomu tak proto, že se tu vylíhlo několik opravdu výstavních modelek, nebo je to tím, že ve Švédsku chodí houfy krasavic po ulicích?

Názory cestovatelů se v této otázce dost liší. "Švédské dívky jsou vším, o čem jste kdy snili," tvrdí blogger, který si říká Sapphire. "Jsou vysoké, blonďaté (i když si vlasy často barví), mají pěkná prsa a silnou, atletickou postavu. Tyhle vikingské ženy jsou stále tak trochu tajemstím, které muži ještě nerozluštili."

Jiný článek naopak Švédky naprosto strhal. "Mají nadváhu a jsou to feministky," napsal jistý Harold, který připomněl boj švédských žen za zákaz stání při vykonávání malé potřeby. Nelíbilo se mu ani to, že rok 2014 byl ve Švédsku vyhlášen rokem menstruace.

V komentářích pod článkem se ozvaly hlasy, že se Švédsko za posledních patnáct let dost proměnilo. Místní děvčata údajně přibrala na váze a dvacet pět procent stockholmských žen ani nejsou rodilé Švédky.

Co je na všech těchto drbech pravdy? Zjistíte jedině, když si do Švédska zajedete na výlet a utvoříte si vlastní obrázek.