Na základě atraktivních fotografií z jachet by si jeden představil jednoduchý scénář: mám jachtu, ať už svoji nebo pronajatou, pozvu slečnu na projížďku, ona zaujme svůdnou pózu na přídi a oba budeme v sedmém nebi. Vy možná ano... Ale aby byla v sedmém nebi i vaše dívka, budete muset vychytat všechny mouchy, které jí mohou výlet snadno znepříjemnit.

Vaše jachta nemusí být z těch největších a nejdražších, ženy stejně obvykle neodhadnou, na kolik vás vyšla. Co je ale pro opačné pohlaví stěžejně důležité, je komfort. Už jenom taková základní věc jako toaleta může proměnit láskyplný výlet v noční můru. Není nic trapnějšího, než když se vás dívka zeptá, kam si může odskočit, a vy ukážete na moře.

Mějte s sebou dobře vybavenou lékárničku. Drobná zranění a oděrky jsou na mořských výletech časté, takže náplasti a obvazy nepodceňujte. Hodit se můžou i přípravky na alergické reakce včetně klasického Fenistil gelu - ten například pomáhá i při požahání medůzou.

Kromě chladícího boxu se šampaňským budete muset myslet i na občerstvení, které nepodléhá zkáze a ve vedru se nerozteče. Snad každou slečnu mile překvapíte čerstvým ovocem, na zobání postačí slané tyčinky či pytlík chipsů. Tento idylický den byste pak neměl zakončit tím, že před dámou svého srdce otevřete konzervu lančmítu. Investoval jste do výletu na jachtě, tak si snad můžete dovolit večeři v nějaké z kouzelných restaurací v malebném přístavním letovisku...