Už plánujete, kam vyrazit v létě na kolech? Jízda podél pobřeží je nejlepším nápadem pro parné dny. Línější část výpravy odložíte na pláži a můžete svištět. Slunce, moře, rozpálená silnice a bikiny - co víc si můžete o dovolené přát?

Cap Corse, Korsika

Snovou destinací vášnivých cyklistů je korsický poloostrov Cap Corse, který nabízí sto kilometrů klidné silnice a nádherné výhledy na moře. Projíždíte malebnými rybářskými vesničkami a místy s bohatou historií. A je tu svatý klid.  

Costa de Almeria, Španělsko

Tato část Andalusie je možná méně známá, o to je ale přitažlivější pro cyklisty, kteří se netouží proplétat rušnou dopravou. Cesta vede přírodní rezervací a aut tady moc nejezdí.

Alentejo, Portugalsko

Začnete hned za Lisabonem v letovisku Troia a pokračujete na jihozápad k Sagres. Čeká vás 200 kilometrů cesty podél čistých pláží lemovaných panenskou přírodou.  

Cinque Terre, Itálie

Trasa mezi destinacemi Monterosso a Riomaggiore je kratší (32 km), ale zato je tu hodně k vidění. Itálie je nadupaná památkami a malebnými místečky, kde zapomenete sledovat čas. V letní sezóně to tady žije - pokud nemáte rádi hlavu na hlavě, vyražte sem raději už v červnu.