Ačkoli matička Praha patří k předním lokalitám příhodným pro noční zábavu, určitě neuškodí nahlédnout i přes hranice a poznat, jak se paří jinde. Následující čtyři města byste rozhodně neměli při evropském club tour minout:

Berlín: Paří se nonstop

Podle neoficiálních odhadů zavítá do německé metropole každý víkend zhruba deset tisíc lidí, jen aby se oddali tanečnímu rytmu v místních klubech. Jedním z těch nejproslulejších je prosklený Watergate, odkud se nabízí krásný výhled na řeku. Světoví dýdžejové pak nedají dopustit na Berghain, kde se o sobotách jede intenzivně celých 24 hodin.

Amsterdam: Legenda žije

Asi by bylo podivné hovořit o nočním životě a nezmínit Amsterdam. A to i přesto, že řeč není o striptýzu, ale o hudbě. Nizozemské hlavní město si doslova libuje v rytmech transu, techna, hip hopu a deep housu; hodí se také připomenout, že se tu zrodily hvězdy jako DJ Tiesto a Armin Van Buuren. Radost z požitku trochu kazí vyšší ceny.

Budapešť: Můžete se odvázat

Maďarsko je oproti Nizozemí mnohem lacinější. Nenechejte se odradit prapodivnou řečí, domluvíte se zde i anglicky. Budapešť se pyšní hned několika světově oblíbenými podniky. Za zmínku stojí třípodlažní koncertní loď A38 nebo hospůdka Szimpla Kert, která je vyzdobena všemožným haraburdím včetně vraku trabanta. Do té však raději zajděte přes den, v noci tu nebývá k hnutí.

Madrid: Dovádějí mladí i staří

Španělé neztrácejí jiskru ani ve vyšším věku a rok narození nehraje roli ani na klubové scéně určené primárně pro mladé. Málokdo zůstává večer doma. Řada podniků hraje každou noc jiný styl a na své si tu přijdou i rockeři a pamětníci rytmů 80. a 90. let. Kdo hledá, najde i kubánskou hudbu, vášnivé flamenco a smyslné tango.