Za karnevalovou zábavou a leskem přitažlivých tanečnic nemusíte letět až do Brazílie. Nádhernou podívanou každoročně přinášejí i některá evropská města, kam je to pro Čecha co by kamenem dohodil.

Letošní karneval v portugalském Loule jsme už zmeškali, koná se tradičně v únoru. Je až s podivem, že chladné počasí nebrání půvabným dívkám vlnit se ulicemi v kostýmech inspirovaných brazilskou kulturou a s odhalenými bříšky. Méně otužilým divákům se nicméně kabát doporučuje.

Fenomenální oslavu rytmu samby představuje festival v německém Coburgu, jehož 26. ročník se letos bude konat ve dnech 14. až 16. června. Organizátoři očekávají okolo dvou set tisíc návštěvníků - určitě je vhodné zabukovat si ubytování hodně dopředu.

Krásky v exotických kostýmech lze zahlédnout i na pochodu za etnickou rovnoprávnost, který se každoročně koná ve Varšavě. První happening proběhl v polské metropoli v roce 2001 za účasti stovky lidí, dneska se už k němu připojuje na 35 tisíc obránců diskriminovaných menšin. Letos se bude pochodovat 3. června.

Karnevalovou zábavu každoročně hostí také londýnská čtvrť Notting Hill. Za pompézní pouliční show se sem sjíždí až milion lidí. Jde o nejvější i nejstarší akci svého druhu v Evropě - její první ročník se uskutečnil už v roce 1966. Londýnské ulice se letos rozvlní ve dnech 27. a 28. srpna.