Fotografie ve stylu boudoir se v posledních letech stala žhavým trendem. Moc o tom nevíme, protože jde o fotky soukromé, s nimiž se na osobním Facebooku hned tak každá žena nechlubí. Jsou určené jen pro oči jejího partnera – anebo jen pro ni samotnou – aby se přesvědčila, že nemusí mít pochybnosti o svém vzhledu. Boudoir fotografie z ní vytáhne ženskost a smyslnou krásu a definitivně zacáluje díru na sebevědomí. Mnoho dívek si návštěvou fotografa vyléčí bolestný rozchod s přítelem...

Francouzský výraz „boudoir“ (česky budoár) se používal pro označení dámského salonu nebo šatny, kde měly ženy naprosté soukromí. Nakouknout tam klíčovou dírkou představovalo naději, že dámu zahlédnete zpola obnaženou nebo alespoň ve smyslné pozici, kterou na veřejnosti slušná žena nepředvede. V moderní době nahradil tuto klíčovou dírku fotoaparát.

Boudoir fotografie se přitom už dnes nemusí omezovat na ateliér zařízený ve stylu dámského salonu. Fotit se dá doma, na chalupě, v přírodě, jedinou podmínkou je naprosté soukromí, odvážné prádélko a zakrytí nejintimějších partií (nezaměňovat s aktem!). Fotografie mohou být barevné i černobílé, nebráněno je ani počítačové úpravě a retuši. Umělecký dojem často dokreslují různé rekvizity – květiny, růžové lístky, kožešiny, šperky nebo závoje. Inspirovat vás může naše fotogalerie.