Všemožné statistiky už dokázaly, že ženy umějí řídit auto bezpečněji než muži, a genderové vtípky tudíž nejsou na místě. Podle jednoho britského výzkumu dokážou i lépe zaparkovat - sice jim to trvá o něco déle, ale jsou preciznější. Pokuty za bezohlednou jízdu, řízení pod vlivem alkoholu a nepoužívání bezpečnostního pásu dostávají, alespoň v USA, třikrát méně než řidiči mužského pohlaví.

 Malý pohled do historie ovšem napovídá, že ani sami výrobci automobilů si od samého počátku nemysleli, že by jejich produkty měly oslovit jenom pánskou část populace.

O první velkou propagaci ženské jízdy se postarala už v roce 1909 Američanka Alice Ramsey, když za volantem překonala vzdálenost mezi New Yorkem a kalifornským San Franciskem. Doprovázely ji tři další dívky, které řídit auto vůbec neuměly. Jízda napříč USA jim trvala 59 dnů. Orientovaly se - považte - podle mapy! A dojely dobře.

Když Henry Ford v roce 1922 uvedl do provozu závod v Phoenixu, nabídl pracovní místa i vdovám a svobodným ženám. Zaměstnankyně dostávaly stejné platy jako muži, "aby si mohly koupit atraktivní oblečení a najít si ženichy".

V roce 1943 společnost General Motors přivítala první ženskou designérku.

A konečně v roce 1955 přišla automobilka Dodge s růžovým modelem La Femme určeným výhradně pro dámy. Výbava půvabného dvoudveřového kupé zahrnovala pudřenku, hřeben, pouzdro na rtěnku a také zapalovač a pouzdro na cigarety.

Ženy se záhy prodraly i na závodnické dráhy, ale obecně, podle statistik, při výběru osobního vozidla nehledí na výkon ani na výbavu. Co je zajímá nejvíce, je bezpečnost. Možná i proto je pojišťovny tolik zvýhodňují. A nakonec, nebýt krásných žen, auta by se v dnešní konkurenci horko těžko prodávala... Bez půvabných modelek se už žádná marketingová strategie automobilových výrobců dneska neobejde. Jen se podívejte do naší galerie, jak dívkám silné stroje sluší!