Slovenská bloggerka Alexandra Kováčová se už několik let živí cestováním. Jezdí po světě, hodně fotí a hodně píše. Pozornost k sobě přitáhla i veganským životním stylem a cvičením jógy. Sama si říká Crazy Sexy Fun Traveler - stejně tak se jmenuje i její úspěšný blog a instagramový účet.

Do cizích krajů se Alexandra vydává zásadně nalehko. "Nerada s sebou tahám moc věcí. Volím pohodlné oblečení, jedny sportovní boty, jedny sandály a minimum kosmetiky," přiznala v nedávném rozhovoru.

Alexandra s sebou na rozdíl od jiných atraktivních blogerek nevozí ani make-up, ani hřeben. Vlasy jednoduše prohrábne rukama a účes je hotov. A spodní prádlo? "Ano, v krosně se vždycky najde místo na sexy prádélko, ale jedině takové, které je zároveň i pohodlné. A myslím, že jsem nikdy nebalila víc než deset kalhotek, i když jsem jela na delší cestu," říká půvabná Alexandra.

Z kosmetiky se jí osvědčil bio kokosový olej, který používá jako ochranný krém na celé tělo včetně rukou a obličeje i jako tělové mléko. K tomu už jen dvoje plavky, šaty a sukni, které se dají vzít jak přes den na pláž, tak večer do restaurace, a pohodlné legíny. "Vezměte s sebou takové kousky oblečení, které se dají navzájem kombinovat," radí Alexandra, která s minimem výbavy procestovala Jižní Ameriku i Asii.