Jednadvacetiletá Michaela Habáňová ze Zlína se od dětských let věnuje krasobruslení, studuje fyzioterapii a nikdy by ji nenapadlo, že by mohla vyhrát Českou Miss. Letos se jí to podařilo, aniž se do soutěže přihlásila.

„Lidé kolem mě mi sice často říkali, že bych to mohla zkusit, a já jsem nad tím i několikrát přemýšlela, ale nikdy jsem nesebrala tolik odvahy, abych do toho skutečně šla.  No a pak jednoho dne volají z České Miss, že jsem přihlášená a mám přijít na casting. Tak jsem to šla zkusit. A vidíte, jak to dopadlo,“ uvedla Michaela v jednom z prvních rozhovorů po vítězném finále.

Už v listopadu se novopečená Misska vydá na prestižní soutěž Miss Universe v Las Vegas. „Na to se opravdu velmi těším. Miluju cestování a ráda poznávám lidi z celého světa. Od čtrnácti let jezdím po jazykových kurzech v zahraničí a získala jsem tam spoustu přátel. Navíc soutěž sama o sobě pro mě bude velká výzva, tak snad Českou republiku nezklamu,“ těší se Michaela, jejíž život se teď zřejmě trochu změní. Přesto se ale dušuje, že vítězství v České Miss neohrozí její vztah s přítelem: „Přítel byl pro mě jeden z hlavních impulzů, abych do soutěže šla. Celou dobu mě neskutečně podporoval a snažil se mi i radit.  Jsme spolu pět let a pořád se máme moc rádi.“