Neskutečně dramatické chvíle prožila dvacetiletá modelka Chloe Ayling, která už nějakou dobu poutá pozornost odvážnými snímky na Instagramu. Falešný fotograf polského původu ji vylákal do Milána, kde ji místo focení čekala uspávací injekce, únos a nekonečné hodiny hrůzy.

Únosce chtěl vnadnou modelku údajně prodat na černém internetovém trhu jako sexuální otrokyni. Řekl jí, že je napojen na tajnou organizaci Black Death, která prodává dívky do východních zemí muslimským miliardářům. Sama Chloe měla být nabídnuta v aukci s vyvolávací cenou 300 tisíc eur (přibližně 7,8 milionu korun).

Všechno ale bylo víc než podivné. Gangsteři modelce po týdnu věznění navrhli propuštění výměnou za 50 tisíc liber. Její prodej se podle nich vymykal etickému kodexu organizace, jelikož je matkou téměř dvouletého chlapečka. Zároveň jí pohrozili, že bude zlikvidována, pokud se na svobodě pokusí kontaktovat policii a částku neuhradí.

Policie nicméně hlavního únosce okamžitě dopadla. Našla u něj i leták s fotografií jiné nabízené dívky, má se ale za to, že snímek byl vystřižen z pornografického filmu. Zatím tedy není jisté, zda organizace Black Death skutečně existuje, nebo jestli chtěl únosce těmito řečmi modelku jen vystrašit a šlo mu pouze o výkupné.