Maria Šarapovová patří k tenistkám, které prosluly nejen sportovním výkonem, ale také neobyčejně přitažlivým vzhledem. Během patnáctiměsíčního zákazu hry mnohým fanouškům na světových turnajích chyběla. Nyní je zpátky, ale z davu se kromě nadšeného ryku ozývá i prskání. Třicetiletá Ruska jako by rozdělila tenisový svět.

Šarapovová musela z kola ven poté, co byla na loňském Australian Open pozitivně testována na meldonium. Podle svých slov nevěděla, že tato chemikálie byla začátkem roku 2016 přidána na černou listinu zakázaných látek. Nevědomost ale neomlouvá a přestože jí byl trest později zmírněn z dvou let na 15 měsíců, ze žebříčků top tenistek světa se vytratila.

Zpátky mezi špičky jí pomohla divoká karta na turnaji ve Stuttgartu, kde se probojovala do semifinále a dokázala, že umí hrát i bez dopingu. Do finále ale nepostoupila a ve světovém žebříčku jí připadlo pouhé 262. místo. Na další velké turnaje ji tak budou muset protlačit další divoké karty.

To se zajídá jak řadě jejích kolegyní, tak mnohým tenisovým fandům. Podle jejich názoru by Šarapovová měla začít znovu pěkně od píky. Na druhé straně je ale diskutabilní, zda byl přísný trest vůbec na místě, když meldonium užívala legálně léta a jeho zákaz přehlédla kvůli chybě svého agenta.

Ať tak či onak, jedno je jisté: pohledná Ruska opět zkrášluje kurty. Naše fotogalerie je důkazem, že má doopravdy čím zkrášlovat.