Schované za rozlehlým Španělskem, Portugalsko působí jako nenápadná země trochu z ruky. Možná právě proto se sem tolik vyplatí zavítat. Stále tu najdete panenské pláže, kam se v červenci nestahuje půlka Evropy, a toulky po malebných jižanských vesničkách s vinnými sklípky a pozůstatky maurské kultury poskytnou nezapomenutelné zážitky.

A potom jsou tu samozřejmě děvčata. Jižní typy s jiskrou v oku, které loni vítězství ve fotbale pobláznilo natolik, že odhodily stud a předvedly světu své kouzelné tvary (viz fotogalerie). Dívky, které jsou už údajně znuděné jednotvárným zjevem portugalských mužů.

"Dovolená na pláži je fantastická," líčí Portugalka Natalie. "Ale na chlapy tam nic moc pohled není. Všichni jsou tmaví, hubení a chlupatí. Opravdu možná až moc chlupatí." Sama Natalie si našla blonďatého přítele z Nizozemí.

"Když se u nás objeví blonďák, určitě se bude těšit velké pozornosti místních dívek. Světlých mužů u nás není nikdy dost," uzavírá se smíchem Natalie.

Dlužno dodat, že jižní národy obvykle označují za "blonďáka" i muže s hnědými vlasy - blond u nich v podstatě znamená každý odstín, který je světlejší než kovářská čerň.