Tak jsme se radovali, že typ kost a kůže už není v módě. Jenomže místo toho, aby se holky uklidnily a přestaly donekonečna řešit svoji postavu, zbláznily se do nového trendu. Chtějí být silné a vysportované.

Trend udávají sportovkyně a fitness modelky, jejichž popularita v posledních letech rapidně vzrostla. Vidět je to zejména na sociálních sítích, kde se pod každým dívčím svalem okamžitě objeví stovka srdíček. Stejným způsobem, jakým se dívky snažily před lety vypadat jako Twiggy, se teď snaží dosáhnout proporcí svůdné Jen Selter. Posedlost vlastním vzhledem nevymizela, jen změnila vnější formu. A najdou se i takové, které to dotáhnou ad absurdum.

Zvedání závaží a dieta složená výhradně z proteinů jim nestačí. Čím dál více žen podstupuje plastické operace zadečku a stehen. Někde se tuk ubere a jinde zase přidá. "Liposukce v kombinaci se zvětšením objemu v jiné části těla je teď rozhodně novou módou," připustil americký plastický chirurg Stephen J. Greenberg. "Ženy chtějí větší ňadra a zároveň štíhlejší stehna, výraznější hýždě a zaoblené boky."

Ve fotogalerii si můžete prohlédnout, jak taková mixáž chirurgických zákroků, sportovní zátěže a konzumace steroidů vypadá v praxi. Co myslíte - zajásáte "huj", nebo už vám to připadá trochu "fuj"?