Každý, kdo se někdy věnoval akrobacii na kruhu, vám potvrdí, že první lekce jsou bolestivé a domů odcházíte s mozoly na rukou. Přesto to nevzdáte. Závěsný kruh má své kouzlo a jakmile mu jednou podlehnete, fyzická bolest vás neodradí. "Ono to časem přebolí, tělo si zvykne," říkají zkušenější akrobatky.

S pocitem nepohodlí se musí na začátku počítat. Co vás ale namotivuje k pokračování, je fakt, že i ty nejjednodušší cviky na kruhu vypadají úchvatně. Už základní pozice, které si zkoušíte na první hodině, vám dodají pocit ladnosti a krásy.

Při vzdušné akrobacii na kruhu (nazývané také aerial hoop) jsou kromě svalů na pažích a ramenou zabírány i svaly břišní a zádové. Tančíte a zároveň si dáváte pěkně do těla. 

Ačkoli aerial hoop bývá označován za disciplínu velmi blízkou pole dance, rozdíl vidíte na první pohled: zatímco na tyči musí být dívky spoře oděné, aby nesklouzly, na kruhu se můžou kroutit v trikotech a legínách. Pole dance má navíc pořád tak trochu erotický nádech, takže závěsný kruh je určitě báječným řešením pro ty stydlivější.